Genel

10 bin adımda gezi yazıları

Merhaba, ben Burak Kuru. Gazeteciliğe 2009 yılında Radikal Gazetesi’nde başladım. O günden beri dergi ve gazeteler için yazı, haber, söyleşi, izlenim ve dosyalar hazırlıyorum.

5 Mayıs 2018’de Cumhuriyet Gazetesi’nin yeni eki Cumhuriyet Cuma6tesi yayın hayatına başlarken ben de yayın yönetmeni Zeynep Miraç’ın görevlendirmesiyle, İstanbul içi semt yazıları yazmaya başladım.

Yazıların temasını, sağlıklı yaşam için bir günlük hareket önerisi olan 10 bin adımdan yola çıkarak belirlemiştim. Bu şekilde hem yürüyerek bölge daha iyi gezilebilecek, hem de kısıtlı bir hareket alanı belirleyeceğim için gezerken çok da yormayacak bir rota olacaktı. Ayrıca her bölge 10 bin adımda tüketilemeyeceği için, sonraki ziyaretler için de bir fırsat olacaktı.

Bu yazı dizisi, İstanbul’un semtleriyle başladı ve İstanbul harici yerlerde de fırsat buldukça 19 sayı boyunca devam etti.

8 Eylül 2018’de yayımlanan 19’uncu sayıdan sonra Cumhuriyet Gazetesi’nin yönetiminde bir değişiklik yaşandı ve çeşitli sebeplerden ötürü Cumhuriyet Cuma6tesi’nin yayın hayatı sona erdi.

Ek yayımlandığı süre boyunca, yazılar internette yer almadığı için, bu yazılar sadece gazetenin matbu halini takip edenlere ulaşabilmişti. Koronavirüs karantinasında yaşadığımız günlerde “10 bin adımda” formatındaki gezi yazılarını bu sitede toplayarak yeniden sunuyorum.

Yazıların, normal hayatımıza dönüp tekrar sokağa çıktığımızda gezeceği bölgeler için tavsiye arayanlara faydalı olacağını umuyorum.

Eski yazıları peyderpey siteye tekrar aktarırken, yeni geziler, yeni yazılar, imkânlar elverdiğince yeni söyleşiler ve zaman içerisinde de farklı konularda haber, yazı, söyleşi hazırlayarak siteyi zenginleştirmeyi planlıyorum.

Umarım keyif alırsınız, iyi okumalar.

Hoşgeldiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: